MEGA aktualizácia - 5. jún 2012

uverejnené 5. 6. 2012, 5:31 používateľom Neznámy používateľ   [ aktualizované 5. 6. 2012, 5:33 ]

V tomto vydaní...

 • zapamätanie prihlasovacích údajov užívateľa
 • pridané podmienky pre určenie príplatkov za spôsob dopravy a platby
 • možnosť kategorizácie článkov
 • drobné úpravy

Zapamätanie prihlasovacích údajov užívateľa

V každom MEGA eShope pribudla možnosť pre užívateľov nechať si zapamätať svoje prihlasovacie údaje. Aby sa táto možnosť na vašom eShope zobrazila je potrebné spustiť nástroj Dizajnér 2.0 a znovu aktivovať aktuálnu tému (bez akýchkoľvek zmien).Nové podmienky pre určenie príplatkov za spôsob dopravy a platby

Cena platby závisí od hodnoty produktov v objednávke

Pri tejto podmienke máte odteraz možnosť zadefinovať percentuálnu prirážku, ktorá sa vyráta z celkovej hodnoty objednaných produktov.
Zoberme si napríklad platobný modul PayPal, kde poplatky prevádzkovateľa sú vyrátavane percentuálne z hodnoty danej transakcie. Teda pri použití platobného modulu PayPal môžete zadefinovať, že za tento spôsob platby budete vyžadovať napr. 3,8%-nú prirážku, ktorá sa vyráta z celkovej hodnoty produktov v objednávke.
Cena dopravy závisí od hodnoty produktov v objednávke

K tejto podmienke sme taktiež pridali možnosť zadefinovať príplatok percentuálne a teda výsledná cena dopravy sa vypočíta percentuálne z hodnoty produktov v objednávke.
Tieto podmienky sú v každom eShope k dispozícii na požiadanie bezplatne. Pre aktiváciu týchto podmienok nás prosím kontaktujte emailom na podpora@krea.sk.


Možnosť kategorizácie článkov

Pri pridávaní resp. úprave článku pribudla v administrácii nová záložka s názvom Kategória, prostredníctvom ktorej môžete článok zaradiť do jednej alebo viacerých kategórií.

Ak daná záložka neobsahuje žiadnu kategóriu alebo ak potrebujete pridať novú kategóriu resp. upraviť existujúcu, kliknite na Upraviť kategórie. Po kliknutí sa vám zobrazí nástroj pre správu kategórií:


Správa kategórií

V zozname kategórií môžete pridávať, upravovať a meniť poradie kategórií:
 • ak chcete pridať novú kategóriu, kliknite na odkaz Pridať kategóriu, nachádzajúcu sa v pravej dolnej časti zoznamu
 • ak chcete upraviť existujúcu kategóriu, kliknite na odkaz Upraviť
 • ak chcete kategóriu zmazať, kliknite na odkaz Zmazať
 • ak chcete kategóriu presunúť vyššie alebo nižšie v zozname kategórií, kliknite na 

Pridanie / Úprava kategórie


Pri pridávaní alebo úprave kategórie môžete pridať, resp. upraviť nasledujúce položky:

 • názov kategórie
 • URL názov kategórie
 • rodičovská kategória

Názov kategórie
Názov kategórie zadávajte v takom tvare, v akom ho chcete na stránke zobraziť (vrátane diakritiky). Zobrazí  sa na dvoch hlavných miestach vášho eShopu:
 • v navigácii 
 • v nadpise a titulke stránky venovanej danej kategórii

URL názov kategórie
URL názov kategórie predstavuje názov, ktorý sa zobrazí v adresnom riadku internetového prehliadača pri zobrazení danej kategórie. Ak napríklad ako URL názov kategórie zadáte prva-hlavna-kategoria, potom URL adresa kategórie bude mať takýto tvar: www.vasadomena.sk/clanky/prva-hlavna-kategoria

URL názov kategórie je potrebné zadať bez medzier (namiesto nich môžete použiť pomlčku alebo podčiarkovník) a bez diakritiky. 

Rodičovská kategória
Prostredníctvom selektoru si môžete vybrať, v ktorej úrovni bude vytváraná, resp. upravovaná kategória zaradená. Prostredníctvom tohto nastavenia môžete vytvoriť kategóriu s vnorením, napríklad:

 • Hlavná kategória
  • Vnorená kategória (prvé vnorenie)
   • Ešte vnorenejšia kategória (druhé vnorenie)

Takýmto spôsobom môžete vytvoriť kategórie s dvojitým vnorením. Aj napriek tomu, že prostredníctvom administrácie môžete pridať ľubovolný počet vnorení, vo vašom eShope môžete štandardne zobraziť len dve dodatočné vnorenia. Zobrazenie ďalších vnorení je možné využiť pri eShope s dizajnom na mieru.

Pozn.: Aby sa na stránke zobrazila navigácia s vytvorenými kategóriami je nevyhnutné prostredníctvom Dizajnéra vložiť na stránku funkčný element s názvom Kategórie článkov.

Drobné úpravy a vylepšenia

 1. upravili sme diakritiku vo vyhľadávači v eShope
 2. upravili sme zobrazovanie len jedného bannera v slideshow, aby zmizlo preblikávanie v prípade, že slideshow obsahovalo len jeden banner

Upozornenie

Ak by sa dané zmeny neprejavili vo vašom eshope, je potrebné cez Dizajnér 2.0 znovu aktivovať aktuálnu tému. Ak by ani tento úkon nepomohol, kontaktujte nás prosím emailom na podpora@krea.sk.
Comments