Kontaktné informácie

Predstavenie

Kontaktné údaje sú jedným z kľúčových údajov, ktoré by vo vašom eshope nemali chýbať. Kontaktné údaje rozhodujú o dôveryhodnosti vášho eshopu a ukážu (potencionálnym) zákazníkom, že váš internetový obchod má reálne zázemie.

Kompletné kontaktné informácie sa zobrazujú na samostatnej stránke dostupnej z navigačného menu (prostredníctvom odkazu Kontakt). Zároveň sa skrátené informácie zobrazujú aj v pätičke každej stránky - je totiž dôležité, aby sa užívatelia v prípade potreby mohli na vás bez problémov nakontaktovať.

Pri uvádzaní kontaktných údajov určite nezabudnite uviesť váš telefón - veľké percento zákazníkov totiž stále preferuje telefonické objednávky pred tými elektronickými. Zvýšený počet telefonických objednávok očakávajte predovšetkým počas predvianočných nákupov.

Zmena kontaktných údajov v eshope

Pri zmene kontaktných údajov vo vašom eshope postupujte nasledovne:

 1. V administrácii vášho eshopu si z navigačnej položky Informačné stránky vyberte Kontaktné informácie.


 2. Na zobrazenej stránke si môžete zmeniť nasledujúce údaje:

  Nadpis
  Údaje o spoločnosti 
  Bankové údaje
  Ďalšie informácie (oddelenia)
  Kamenné obchody
  URL adresu na Facebook stránku
  URL adresu na Twitter stránku
  Identifikačné číslo pre Facebook aplikácie

  Konkrétnu položku, ktorú chcete upraviť, si môžete zobraziť kliknutím na trojuholník umiestnený vľavo od názvu položky (na ukážke označený krúžkom).


 3. Na nasledujúcej ukážke sme si zobrazili všetky údaje, ktoré si popíšeme nižšie.

Popis jednotlivých údajov

V nasledujúcej časti si povieme o jednotlivých údajoch, ktoré môžete pridať, prípadne upraviť.

Nadpis

Údaj zadaný do tohto poľa sa zobrazí v nadpise stránky s kontaktnými informáciami a v pätičke stránky. Štandardne sa tento údaj nazýva Kontaktné informácie, kľudne ho však môžete zmeniť na Kontaktné údaje, prípadne iný vhodný názov.Údaje o spoločnosti

Údaje o spoločnosti za zobrazia na kontaktnej stránke. Zároveň sa v skrátenej podobe, bez IČO, DIČ a IČ DPH, zobrazia v pätičke stránky.

E-mail, ktorý zadáte do políčka E-mail, bude zároveň slúžiť ako adresa, na ktorú bude odoslaný kontaktný formulár na kontaktnej stránke.

Bankové spojenie

V poliach Bankové spojenie môžete zadať Číslo účtu, Kód banky a Názov banky, ktoré sa zobrazia na stránke s kontaktnými údajmi.

V prípade, ak chcete zadať viac bankových spojení, kliknutím na znamienko + môžete pridať ďalší riadok tabuľky.

Ak chcete riadok vymazať, ukážte myšou na číslo riadku (napríklad 1). V zobrazenom trojuholníčku kliknite na vyrolované tlačidlo Odstrániť riadok. Podobným spôsobom môžete pridať nový riadok nad- alebo pod- označeným riadkom.

Ak chcete zameniť poradie dvoch riadkov, kliknite na číslo a systémom drag-n-drop presuňte riadok na požadovanú pozíciu.

Ďalšie informácie

Údaje zadané v časti Ďalšie informácie sa budú zobrazovať na stránke s kontaktnými údajmi. Ďalšie informácie predstavujú kontaktné údaje (E-mail a Telefón) na jednotlivé oddelenia eshopu (Názov). Podobne ako pri bankovom spojení môžete kliknutím na tlačidlo zadať viacero oddelení, ktoré sa na kontaktnej stránke zobrazia pod sebou.


Kamenné obchody

Adresa kamenného obchodu (ak ju zadáte) sa zobrazí na stránke s kontaktnými údajmi. Podobne ako v predchádzajúcom prípade môžete pridať viacero kamenných obchodov.

URL adresa na Facebook stránku a URL adresa na Twitter stránku

Ak máte vlastnú stránku na Facebooku alebo Twitteri, potom si v týchto nastaveniach môžete zadať ich URL adresu. Ak adresu zadáte, potom sa v pätičke stránky zobrazia ikony s preklikom na Facebook a Twitter. Obe adresy zadávajte v tvare aj s http://, napríklad http://www.facebook.com/kreask, alebo http://twitter.com/kreask.

Comments