Vytvoriť novú informačnú stránku

Predstavenie

Informačné stránky sú statické stránky určené k uchovávaniu často nemenných údajov (napríklad Ako nakupovať, Obchodné podmienky...). Viac sa o týchto stránkach dočítate v článku Informačné stránky.

Pridanie novej informačnej stránky v eshope

Novú informačnú stránku môžete vytvoriť kliknutím na odkaz Vytvoriť novú v navigačnom menu administrátorského rozhrania vášho eshopu.

Po kliknutí na tento odkaz sa zobrazí editačná stránka, prostredníctvom ktorej môžete zadať nasledujúce údaje:

Nadpis článku

Nadpis článku predstavuje nadpis (titulku) informačnej stránky a zobrazí sa nad samotným článkom. Zároveň bude tento nadpis použitý ako odkaz na tento článok, ktorý sa bude zobrazovať v pätičke stránky. Ak napríklad vytvoríte stránku s názvom Obchodné podmienky, v pätičke stránky sa odkaz na obchodné podmienky zobrazí napríklad takto:

Perex

Perex je krátky úryvok článku, ktorý sa zobrazuje medzi nadpisom článku a samotným obsahom. Perex je na stránke zobrazený väčším písmom. 

Hlavný obrázok

Obrázok je zobrazený v pravej časti článku. Obrázok môžete nahrať kliknutím na odkaz Pridať obrázok. Odporúčaná širka obrázku je 270 bodov.

Obsah príspevku

Obsah článku obsahuje celé znenie článku. Obsah môžete formátovať použitím jednoduchého vizuálneho editora (tzn. wysiwyg-u).

Obrázková galéria

V prípade, ak pod článkom chcete zobraziť obrázky, tieto môžete pridať práve na tomto mieste. Okrem súboru (Obrázok) môžete k tomuto pridať aj krátky popis (Titulok), ktorý sa zobrazí pri detaile obrázku.

Prílohy

Podobne ako v prípade obrázkovej galérie môžete k článku pridať aj súbory. Okrem súboru (Súbor na stiahnutie) môžete k obrázku pridať aj krátky popis (Titulok), ktorý sa zobrazí pod článkom, vedľa ikony súboru na stiahnutie.

Dočasné skrytie informačnej stránky

V prípade, ak chcete vytvorenú stránku skryť (no nechcete ju zmazať), v záložke Vlastnosti nastavte Stav na Zatvorený (Closed) a uložte príspevok.

Comments