Export produktov pre porovnávače cien


Jednou z hlavných podmienok registrácie do porovnávačov je poskytnutie tzv. zdrojového súboru s produktami (XML Feed), ktorý obsahuje základné informácie o produktoch a cenách vo vašom eShope. Každý z porovnávačov vyžaduje inú technickú špecifikáciu zdrojového súboru—práve preto máte vo vašom eShope k dispozícii individuálne exporty pre nasledujúce porovnávače cien:
  • Heureka.sk
  • Najdicenu.sk
  • Najnakup.sk
  • Najvyber.sk
  • Pricemania.sk
  • Tovar.sk
Od vykonania aktualizácie 1.1.0 sa do zdrojového súboru pre porovnávače exportujú len produkty na sklade.

Zoznam dostupných exportov

V sekcii Nastavenia kliknite na odkaz Exporty. Po kliknutí sa zobrazí ponuka s dostupnými exportami:

Export zdrojového súboru pre porovnávače cien

Zdrojový súbor pre jednotlivé porovnávače cien vygenerujete kliknutím na tlačidlo Export

Vykonanie tejto operácie môže trvať niekoľko sekúnd v závislosti od množstva produktov, ktoré sa vo vašom eShope nachádzajú.

Informácie o exporte

Po vygenerovaní súboru pre sa vám zobrazia podrobné informácie rozdelené do jednotlivých častí.

1. Export súbor na stiahnutie

V tejto časti získate URL adresu k vygenerovanému zdrojovému súboru, ako aj informáciu o veľkosti súboru. Túto URL adresu skopírujte a poskytnite porovnávaču ako zdrojovú adresu XML FEEDU.


2. Náhľad vzorky z export súboru

V náhľade uvidíte "vzorku" vygenerovaného zdrojového súboru pre porovnávače. Tento údaj je čiste informačného charakteru.

3. Link pre zaradenie do plánovača úloh (cron)

Aby mali internetové porovnávače cien vždy aktuálne ceny vašich produktov, je potrebné, aby sa súbor pravidelne obnovoval. Tento proces je možné automatizovať pravidelným spustením exportného príkazu.

A. Ak hostujete váš eShop u nás...

Ak hostujete váš eShop u nás, celý proces prebehne automaticky. Stačí len, aby ste zadali čas, kedy si želáte obnoviť súbor pre porovnávače cien. Uistite sa, že automatické generovanie exportu je Zapnuté.

B. Ak hostujete váš eShop na vlastnom serveri...

Ak hostujete eShop na vlastnom serveri, potom je potrebné, aby ste spustenie exportného príkazu naplánovali na vašom serveri prostredníctvom plánovača úloh (cron-u). Stačí, ak vygenerovanú URL adresu zaradíte do služby CRON a určíte čas, kedy sa má daný export generovať, napr. 1x denne o 00:00 hod.


Comments