Objednávky‎ > ‎

Pridanie novej objednávky cez administráciu

Prehľad

Postup

Pre vytvorenie novej objednávky, napr. v prípade telefonickej objednávky postupujte nasledovne:

  1. v zozname objednávok kliknite v pravom rohu na ružové tlačidlo “Vytvoriť novú objednávku”
  2. zvoľte či chcete objednávku vytvoriť pre neregistrovaného užívateľa, alebo pre užívateľa, ktorý je vo vašom eshope už zaregistrovaný. V prípade registrovaného užívateľa začnite do pola písať prihlasovacie meno (alebo email) užívateľa a systém vám ponúkne registrovaných užívateľov.
  3. objednávka sa automaticky vytvorí na daného užívateľa, dostane svoje unikátne číslo - variabilný symbol. Pri objednávkach vytvorených na registrovaného užívateľa je výhoda v tom, že údaje, teda fakturačná adresa sa priamo vyplní z profilu užívateľa.

  4. prekliknite sa na záložku Hlavička v prípade neregistrovaného užívateľa vyplňte fakturačnú adresu, adresu doručenia - pokiaľ je iná ako fakturačná údaje spoločnosti - v prípade, že si zákazník želá objednávku fakturovať na spoločnosť
  5. v záložke Položky pridajte požadované produkty, zvoľte spôsob dopravy a platby, prípadne pridajte darčekové balenie, darček, zľavový kupón, použite vernostné body, zľavový kupón alebo aj zľavu.
  6. v záložke Poznámka môžete zaznamenať akúkoľvek poznámku od užívateľa do prvého pola, čo sa zobrazí aj užívateľovi v profile, v histórii objednávok. Do ostatných polí si môžete zadať internú poznámku, napr. Telefonická objednávka.
Vykonané zmeny priebežne ukladajte pomocou tlačidla Uložiť a pokračovať v úpravách, aby ste po uložení zmien mohli pokračovať ďalej v editácii objednávky. Pokiaľ stlačíte tlačidlo Uložiť zmeny, po uložení sa vrátite na zoznam objednávok.
Comments