Tipy a Triky‎ > ‎

Ako písať texty v eShope?

Texty v eShope

Texty v eshope sú výborným nástrojom, ktoré vám pomôžu posunúť stránky vášho internetového obchodu na popredné pozície vo vyhľadávačoch. Aby ste z textov vyťazili maximum, pripravili sme pre vás niekoľko užitočných rád.

Pravidlá písania textov v eShope

  1. Nájdite správne kľúčové slovo. Ideálne také, ktoré majú užívatelia tendenciu používať, ak hľadajú vami ponúkaný produkt. Užívatelia môžu napríklad hľadať výraz "hard disk", avšak oveľa pravdepodobnejšie je, že použijú výraz "pevný disk".

  2. Zamerajte sa na jedno kľúčové slovo. Vďaka tomu bude stránka vášho eshopu presnejšie zacielená a bude tak v "očiach" vyhľadávačov vyzerať relevantnejšie. Ak napríklad ponúkate rozkladaciu sedačku, snažte sa v textoch používať tvar "rozkladacia sedačka".

  3. Dbajte na poradie textov. Je totiž rozdiel, či použijete výraz "rozkladacia pohovka Milano", alebo "pohovka Milano, rozkladacia". Ak sa chcete zamerať na užívateľov, ktorí na internete hľadajú rozkladaciu pohovku, určite zvoľte prvú možnosť.

  4. Vybrané kľúčové slovo (alebo slovné spojenie) použite nielen v názve, ale aj v popise produktu. 

  5. Dodržujte konzistentnosť textu. Snažte sa používať jednotné slová a výrazy a dbajte na čo najjednotnejší písomný prejav, aby vaši potencionálni zákazníci nemuseli "prepínať" medzi viacerými literárnymi štýlmi.

  6. Buďte originálni. Kopírovať texty z internetu (napríklad od konkurencie) nielenže nie je v súlade s kostolným poriadkom, ale nepomôže vám ani v tom, aby ste získali lepšie pozície, ako vaša konkurencia. 

  7. Ak máte kapacity, určite pridajte aj popis produktu. Čím viac textu použijete, tým lepšie nielen pre vyhľadávače (ktoré text milujú), ale aj pre užívateľov, ktorí si text radi prečítajú, ak sú pripravení nakupovať.

  8. Buďte prirodzení. Vaše texty budú na konci čítať užívatelia a potencionálni zákazníci. Je preto veľmi dôležité, aby boli vaše texty napísané jednoducho a prirodzene. Ak ich totiž vaše texty nezaujmú, bola vaša námaha úplne zbytočná.

  9. Ak si neviete rady, obráťte sa na odborníkov (napríklad aj na nás), ktorí vám pomôžu napísať kvalitný text, ktorý bude nielen chutnou potravou pre vyhľadávače, ale aj výbornou návnadou na zákazníkov.